استانبول سلام
0

گشت و گذار در استانبول مانند محلی ها!

سفر به استانبول مانند یک محلی
بازدید 43

گشت و گذار در استانبول مانند محلی ها!

سفر رفتن و دیدن جاهای جدید یکی از راه های است که این امکان را به افراد میدهد تا علاوه بر آشنایی با مردم جدید و تاریخ یک منطقه با فرهنگ و رسم و رسوم مردم محلی که در آن شهر و کشور زندگی میکنند نیز تا حدودی آشنا شوند. از این رو بسیاری از افراد سفر کردن را پلی ارتباطی مابین فرهنگ ها و ادیار مختلف میدانند و دوست دارند تا در طول سفر خود هر چه بیشتر با مردم محلی ادغام و بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم محلی آشنا شوند.

به احتمال بسیار زیاد نیز شما هم توریست ها و مسافرانی را که مسافر شهر شما باشند را به راحتی از میان جمعیت و ساکنان شهر میتوانید تشخیص دهید، از همین رو است که مدتی زندگی کردن در یک جا و مکان میتواند بسیار یاد گرفتن آداب و رسوم و آشنایی با جاهایی که بیشتر ساکنان و محلی منطقه و نه توریست ها به آنها میروند کمک کننده باشد؛ از آنجایی که بسیاری از افراد این شیوه را که با کارها و عادات محلی ها دوست دارند تا آشنا باشند و مانند یک محلی در سفر رفتار کنند باعث آن شده تا در مقاله امروز از مجله آنلاین گردشگری استانبول سلام به این موضوع پرداخته و به شما راه های که میتوانید مانند یک محلی در شهر قدم بزنید را نشان بدهیم! پس تا انتها همراه با ما بمانید.

سفر به استانبول مانند یک محلی

قسطنطنیه از نام های آشنا برای اکثر ما است که در بچگی نوشتن شکل درست آن یکی از چالش های کودکانه به شمار میرفته؛ نام قدیمی و سابق شهر زیبای استانبول است که سالهای بسیار شاهد وقوع جنگ ها مختلف و پیاپی در خود بوده و پادشاهان بسیاری را به خود دیده که میتوان آثار به جا مانده از هرکدام این پادشاهان را در جای جای شهر استانبول مانند مسجد ایا صوفیه، برج گالاتا، کاخ دولما باغچه، کاخ توپکاپی و مواردی این چنینی مشاهده کرد.

این شهر زیبا که تلفیقی از دو دنیایی اروپایی و آسیایی است، تنها شهر اوراسیایی در دنیا بوده که در بین این دو قاره قرار گرفته و تنگه بسفر آن یک موقعیت بسیار استراتژیک شناخته میشود که دو دریای سیاه و دریای مدیترانه را به یک دیگر متصل کرده است.

چطور مانند یک محلی در استانبول بگردیم؟

یکی از بحث های که همیشه در رابطه با این شهر در جریان است بحث سر آسیایی یا اروپایی بودن شهر استانبول است که هیچگاه تمامی ندارد؛ اما ما کاری با این موضوع نداریم چرا که تنها قرار است تا شما را هر چه بیشتر با راه و روش های محلی های این شهر برای رفت و آمد، گردش و تفریح و کارهای که میکنند آشنا کنیم؛ برای شروع نیز قرار است تا به موضوع رفت و آمد و گردش در شهر بپردازیم:

برای اینکه در استانبول جا به جا شوید و بگردید میبایست اتوبوس های کوچکی که دولموش (dolmuş) را برای سفر در شهر انتخاب کنید؛ تجربه سواری با این اتوبوس های میتواند بسیار جالب باشد، راننده های این اتوبوس ها همزمان چند کار را به راحتی انجام میدهند، علاوه بر رانندگی پول خرد میکنند، سیگار میکشند و با تلفن صحبت میکنند.

اگر که این مورد را تجربه کرده‌اید و یا آرامش بیشتری را ترجیح میدهید، پیشنهاد میکنیم تا با کشتی شهری امینونو (Eminonu) به گردش بپردازید؛ این کشتی از میان تنگه بسفر و قسمت های اروپایی و آسیایی عبور میکند و چشم انداز های بسیار زیبایی را تقدیم نگاهتان میکند.

برای تجربه یک صبحانه دلچسب و خوشمزه پیشنهاد میکنیم تا به محله قدیمی ببک (Bebek) رفته و یک کاهوا التی یا همان (kahvaltı) که به معنای صبحانه است را امتحان کرده و یا برای شام و نهار خود همراه با ماهی‌تان مزه (mezze) که پیش غذایی ترکی است را سفارش داده و از طعم متفاوت و خوشمزه آن لذت ببرید.

صبحانه دلچسب ترکی

صبحانه های استانبول

برای گردش در شهر ابتدا به پل گالاتا بروید که یکی از معروفترین پل های ترکیه به شمار میرود؛ این برج از شاخ طلایی استانبول که بخش اروپایی شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است عبور میکند و چشم اندازی بی نظیر را از شهر و منارهای باشکوه مساجد سلیمانیه، سلطان احمد، ایاصوفیه، برج گالاتا و همچنین ترافیک موجود بر روی پل و ماهیگیرانی که مشغول ماهیگیری هستند را به شما نشان میدهد.

بازار بزرگ استانبول جایی است که در سفر به این شهر حتما باید از آن دیدن کنید، پس بازدید از بازار بزرگ استانبول را فراموش نکنید چرا که اینجا جایی است که قلب شهر در آن قرار گرفته و میتوانید جنب و جوش مردم محلی را ببینید و لوازم و سوغات های خوبی را از این بازار پیدا و خریداری کنید و در این حین نیز برای از بین بردن خستگیتان پیشنهاد میکنیم یک آب انار تازه را خریده و نوش جان کنید.

حمام های ترکی از موارد معروف و مشهور در رابطه با این کشور تاریخی بوده که پیشنهاد میکنیم تا در سفرتان با تور استانبول یکبار هم که شده این حمام ها را تجربه کنید، بعضی از این حمام ها جایی است که افراد مشهور بسیاری از آنها بازدید کرده‌اند، در محله سلطان احمد میتوانید دو حمام ترکی جاگالوغلو (Cağaloğlu) و چمبرلی‌تاش (Çemberlitaş) را پیدا کنید که افراد مشهور بسیاری نیز از آنها بازدید کرده‌اند، اما برای اینکه با مردم محلی بیشتر همرنگ شوید پیشنهاد استانبول سلام به شما حمام گالاتاسرای در بی‌اوغلو است که یکی از حمام های مورد استفاده توسط مردم محلی است.

دیدنی های استانبول ترکیه

حمام های ترکی

هنگامی که در حال قدم زدن در خلیج شاخ طلایی به سمت ورودی تنگه بسفر هستید، خود را مهمان یک قهوه ترک دلچسب کنید و اگر که کمی گرسنه هستید نیز پیشنهاد میکنم تا سیمیت های دست فروشان ترکی را امتحان کنید و برای مشاهده یک غروب بی نظیر نیز به سمت خلیج شاخ طلایی رفته و انعکاس نور های زیبا بر روی آب را نظاره کنید.

به کمک تنگه بسفر خود را به شهر کوچک کادیکوی (Kadıköy) که در قسمت اروپایی شهر قرار دارد برسانید، جایی که میتوانید از مغازه ها و رستوران های بسیاری که در آن قرار دارد دیدن کرده و با خیالی راحت مشغول خرید شوید؛ همچنین که کمتر توریستی با این منطقه آشنا است و یا از آن بازدید میکند.

گشت و گذار در استانبول مانند محلی ها!

تنگه بسفر استانبول

یکی دیگر از مواردی که در سفر به استانبول میبایست امتحان کنید، آیران یا دوغ ترکی است که مانند چای و قهوه ترک مشهور بوده و یکی از نوشیدنی های ملی ترکیه با جایگاه ویژه در میان ترک ها شناخته میشود.

اگر که دوست دارید تا بیشتر مردم شهر در ارتباط باشید میتوانید به جای رزرو هتل در استانبول اقدام به اجاره آپارتمان های که به توریستانی مانند شما موقتا اجاره داده میشوند، کنید. این نوع آپارتمان ها را میتوانید در محله تکسیم (Taksim) استانبول به وفور پیدا کنید که دسترسی خوبی را نیز به مغازه های محلی، رستوران ها و جاذبه های گردشگری استانبول ارائه میدهند.

در انتها

پیشنهاد میکنیم تا برای تکمیل تجربه سفر خود مانند یک محلی در سفر به استانبول، یک برنامه ریزی خوب برای مدت سفر خود داشته باشید، که میتوانید با مطالعه مقاله بهترین جاذبه های گردشگری استانبول  برنامه گردشی استانبول خود را برنامه ریزی کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید